Лак для каменю і бетону що це Для того, щоб кам'яні, бетонні або гранітні поверхні служили як можна довше, їх поверхня потребує додаткового захисту від шкідливих кліматичних впливів, особливо від вологи.

Для того, щоб створити необхідний захист, зберігши при цьому натуральну красу мінеральної поверхні, краще всього застосувати лакування. Особливо в даному типі захисту потребують вироби з бетону і каменю, розташовані на вулиці.

Найоптимальнішими варіантами для покриття бетону чи каменю є такі лаки:

1. Поліуретановий. Відрізняється екологічною чистотою, чудовими експлуатаційними характеристиками і високою ціною. Сохне розчин дуже швидко, не виділяючи при цьому ніяких токсичних речовин. Надійно захистить кам'яну поверхню від впливу вологи, температурних коливань і сонячних променів. Створена поліуретановим лаком плівка здатна витримувати навіть хімічний вплив.

2. Епоксидно-бітумний. Утворює досить міцну захист від зовнішніх впливів, однак вологи пручається досить слабо. З цієї причини його використовується, як правило, для внутрішніх робіт. Особливістю такого лаку є отримання виключно рівних поверхонь, завдяки своїй високій плинності.

3. Акриловий. Дуже схожий за характеристиками на поліуретановий лак, однак програє йому в здатності захищати підставу від води. Тому його використовують в основному в сухих приміщеннях.

4. Полімерний. Відрізняється великим универсалізмом, використовуючись як усередині приміщень, так і в умовах вулиці. Створює дуже міцну і вологостійку плівку, що добре схватываясь і швидко висихаючи.

5. Силіконовий. За своїми властивостями дуже схожий з акриловим лаком, маючи в першу чергу декоруючих ефектом. Досить дорогий матеріал, застосовуваний для приховування невеликих кам'яних або бетонних виробів всередині будинків.

Лак для каменю і бетону що це

За типом декоративного ефекту вищеперелічені лаки можуть бути глянцевими, напівглянцевими, матовими і напівматовими. Щоб отримати ефект «мокрого каменя», використовують лаки з глянсовим або напівглянсовим ефектом. Матові і напівматові лаки найбільше підійдуть для декорування кам'яних і бетонних подів. Загалом стійкість до температури повітря у всіх наведених у списку лаків ідентична, проте для випускається окрема лінійка спеціалізованих матеріалів для обробки камінів або печей, де поріг переносимих температур збільшений.