Продукція Hilti і Bosch Пропрацювавши в будівельних і оздоблювальних організаціях з 1999 по 2003 рік, використовуючи електроінструмент різних виробників, я зробив висновок, що продукція Hilti і Bosch - найбільш якісна і надійна.

Але у 2003 році почав працювати самостійно, ось тут і довелося задуматися про покупку власного www.postroil.com.

Для початку вирішив придбати дриль, яка була б універсальною, зручною і якісною. Ціна враховувалася, але не мала вирішального значення. Об'їздивши магазини і набравши купу каталогів, прайсів, провів своєрідний маркетинг.

Завдяки йому дізнався про те, що на російському ринку представлені близько 15 брендів професійного електроінструменту, серед яких було кілька, не тільки не поступаються, а в чомусь і переважаючих Bosch і Hilti. У підсумку я вибрав ударну www.postroil.com AEG Ergomax за 6000 руб. Ціна здалася досить високою, але машина коштувала того. До того ж порадував комплект фірмової оснащення: міксер, набір з 9 біт з подовжувачем, 3 жіночих свердла і 2 шестигранні насадки.

Завдяки унікальній конструкції (в буквальному сенсі теж - вона запатентована і використовується тільки марками AEG і Milwaukee) інструмент являє собою справжній «трансформер». Вертикально розташований двигун і знімна задня рукоятка полегшують роботу однією рукою. А знімний суцільнометалевий швидкозажимний патрон дозволяє встановлювати оснастку з шестигранним хвостовиком прямо в шпиндель.

Продукція Hilti і Bosch
Інструмент перетворюється в справжню кутову дриль, незамінну під час роботи у важкодоступних місцях, ніж я встиг переконатися на практиці. Ще одна особливість - двошвидкісний планетарний редуктор (також запатентований), що значно розширює діапазон можливостей інструменту. Він забезпечує максимально ефективну передачу крутного моменту від двигуна до оснащення (за різними даними, від 38 до 58 Н*м).

Наприклад, я спокійно загортав у деревину саморізи діаметром 3,5-5 мм і завдовжки 70-120 мм; свердлив отвори у деревині діаметром 40 мм, ДСП -60 мм; перемешивал різноманітні клеї, шпаклівки, штукатурні суміші і навіть цементно-піщаний розчин густої консистенції у обсязі 25 л. А вбудований в пластиковий корпус дрилі металевий моноблок за запатентованою технологією МВ асоціюється у мене з автоматом Калашникова -дриль, незважаючи на падіння, будівельний пил і потрапляла всередину воду, незмінно залишається робочої.

До всього іншого www.postroil.com оснащений ударним механізмом. І хоча сила удару не така, як у перфоратора, це все одно ще один «плюс», інакше довелося б брати з собою перфоратор, що не завжди зручно. Наприклад, на об'єкті потрібно виконати плиткові роботи і паралельно пробурити кілька отворів в бетоні. Тут і виручає режим свердління з ударом.

До речі, факт, що характеризує якість оснащення AEG: після закінчення півроку у постійно використовуваного победитового свердла діаметром 6 мм тріснув наконечник, що не заважає йому залишатися на місці і справно працювати.

Таким чином, цей дійсно вдало сконструйований інструмент можна сміливо охарактеризувати слоганом «4 в 1» - ударний дриль міксер, шуруповерт і дриль. Можна ще згадати про четырехметровом мережевому шнурі, патроні системи Fixtec з автоматичним блокуванням шпинделя дозволяє швидко змінювати оснащення, а також про знімних лючках для заміни щіток і зручному кейсі. До «мінусів» можна віднести лише незручне розміщення реверсу, але це неминуче, враховуючи вертикальне розташування двигуна.

Продукція Hilti і Bosch
На початку 2004 року я «дозрів» для покупки невеликий «болгарки», збирався використовувати її в основному для різання www.postroil.com. Вирішив діяти за тією ж схемою, що і при придбанні дрилі, тобто для початку досліджувати ринок. І знову вибрав AEG. Це була УШМ WSE 9-125 MX вартістю 4000 руб. - виграла у своїх не менш гідних конкурентів за рахунок сукупності характеристик, ціни, а також системності кейсів AEG.

Крім стандартних складових (блокування шпинделя, плавний пуск, захист обмоток двигуна від пилу і перегріву, металевий редуктор і чотириметровий мережевий кабель) машина насичена електронікою: підтримує обороти незалежно від навантаження, зменшує їх на холостому ходу, надає можливість самостійно вибрати швидкість для різних матеріалів.

Модель оснащена www.postroil.com для швидкої зміни дисків, що на практиці виявилося дуже зручним. Головку редуктора при необхідності можна повернути на 90 градусів. Комфортно працювати і однією рукою завдяки невеликій вазі, тонкому в місці хвату корпусу і оптимально розташованому вимикача.

Цікава конструкція кріплення захисного кожуха, який можна зміщувати і фіксувати без якого-небудь інструмента. Швидкознімний його не назвеш, але тримається в заданому положенні він надійно на відміну від більшості конкурентів.

Прагнучи до універсальності www.postroil.com я вибрав модель з регульованим числом обертів, хоча шліфувальними роботами поки не займався. За 1,5 року «болгарка» постійно використовувалася для різання настінного і підлогового покриття, металу, цегли та бетону, і жодного разу не виникло ніяких проблем.

Так що, незважаючи на дрібні неприємності з дрилем, продукція AEG мене не розчарувала. Мало того, в найближчому майбутньому збираюся придбати двошвидкісний кіловатний www.postroil.com AEG PN 3000 Super X2, який, як і дриль з «болгаркою», на мій погляд, найкращий у своєму класі. Єдина альтернатива - його аналог у Milwaukee.

Наостанок кілька побажань виробника. Описані вище моделі УШМ і дрилі теоретично можна дооснастити знімним кабелем, рукояткою, гальмо вибігу, самоотключающимися щітками, електронним блокуванням включення, індикатор температури нагріву редуктора. Однак це підвищить ціну www.postroil.com питання - на скільки?

Продукція Hilti і Bosch
Ну і хотілося б більш доступною, зрозумілою і детальної інформації від дистриб'юторів з питання відмінності професійного інструменту AEG від промислового Milwaukee. А то доходить до того, що деякі продавці, що представляють Milwaukee, www.postroil.com під брендом AEG відносять до побутового.

КОМЕНТАР ПРЕДСТАВНИЦТВА AEG: про це мало хто знає - www.postroil.com, згадана в листі, крім швидкої зміни дисків також виконує функції муфти безпеки, що спрацьовує при заклинюванні диску.

Можна розширити функціональність моделей AEG? Безумовно, і не тільки теоретично. Наочним прикладом служить УШМ aGv 23-230 Milwaukee, в якій для гасіння вібрації застосована запатентована автобалансировочная система, що знижує рівень вібрації на 50%.

Також більшість інструментів Milwaukee обладнані знімним кабелем. Але, враховуючи той факт, що інструмент AEG і зараз навряд чи можна віднести до розряду недорогих, додаткове оснащення зробить його недоступним для широкого кола професіоналів.

Що стосується відмінностей AEG і Milwaukee, точастич-але ми на це питання вже відповіли. Інструмент Milwaukee призначений насамперед для застосування в промисловості, причому не тільки встройин індустрії.

Про це свідчить наявність в лінійці Milwaukee широкої програми www.postroil.com для металообробки. Також Milwaukee пропонує вузькоспеціалізовані інструменти та приладдя.

Залишається додати лише одне: неправильно зводити дане питання (відмінність AEG від Milwaukee. -Прим. редакції) до питання якості виготовлення інструменту. Подібні прецеденти можуть свідчити або про поверхневому знанні деякими продавцями своєї продукції, або про цілком закономірною зацікавленості у продажу товару.