Укладання підлоги на лагах із шаром керамзиту Забезпечити тепла підлога в приміщенні можна різними методами. Одним з найбільш простих і дешевих є формування теплоізоляційного шару з керамзиту. Щоб забезпечити таку прошарок для утеплення, краще використовувати технологію, що передбачає попередню установку лагів.

Справа в тому, що на лаги набагато простіше укладати чорнову стяжку для підлогового покриття. І, відповідно, оздоблювальні роботи також провести легше.


Монтаж лагів для утеплення та оздоблення

Укласти надійні лаги вийде з допомогою дерев'яних брусків, товщина яких складає близько 8 див. Щоб лаги не вийшли занадто довгими, їх розташовують поперек кімнати. Крок між елементами повинен становити 60-80 див. Робити його більше нераціонально, оскільки тоді чорнової настил вийде не надто надійним. Для закріплення брусків застосовують металеві куточки. При використанні такого методу кріплення лаги не розтріскаються.

Укладання теплоізоляційного прошарку з керамзиту

Укладання підлоги на лагах із шаром керамзиту
Між лагами залишається місце, яке використовується для засипки теплоізолятора. В описуваному випадку товщина шару утеплювача повинна становити близько 6-7 див. Якщо засипати керамзит прошарком саме такої товщини, він не буде виступати над верхньою площиною брусків. Відповідно, потім укласти чорнової настил вийде якісно. Щоб теплоізоляційний матеріал ліг щільно, а в його шарі не утворилися порожнини, керамзит повинен бути середньої фракції.

Додаткова гідроізоляція цього теплоізолятор не потрібно, оскільки він володіє високою вологостійкістю. Також не потрібно використовувати будь-які елементи, що є серйозною перевагою в порівнянні з іншими технологіями утеплення.

Настил чорнової стяжки на підлогу

Взагалі, на лаги вже можна укладати підлогове покриття. Але це припустимо тільки за умови, що обробку планується проводити за допомогою масивної дошки. В інших випадках для початку необхідно забезпечити чорнової настил. Його вийде укласти, використовуючи звичайну необрізну дошку або деревні плити. Особливо надійний настил виходить, коли застосовують плити МДФ. Якщо потім передбачається укладати лінолеум або ковролін, щілини між деревними плитами повинні бути зашпакльовані додатково.

Описаний метод досить простий, тому впоратися з його реалізацією на практиці здатний будь-власник самостійно. Залишається дотримати представлені рекомендації.