Фарбування фасаду будинку Всі знають, що фасад будинку – це найбільш помітна та важлива частина будови. Саме тому фасаду будинку повинен виглядати максимально красиво. Для того щоб фасад виглядав максимально красиво і свіжо його необхідно регулярно фарбувати.

Процес фарбування фасаду не можна назвати надто складний, однак він вимагає деяких знань і зусиль. Крім того, що потрібно вміти фарбувати, необхідно заготовити будівельний матеріал.

Вибір фарби для фасаду

Вибирати фарбу потрібно ретельно, звертаючи увагу на багато моментів. Від якості фарби залежить, наскільки довго ваш будинок буде виглядати красиво і естетично.

Перш за все, при виборі фарби потрібно звернути увагу на відповідність технічних характеристик встановленим вимогам:

1. Механічна стійкість;
2. Стійкість до зовнішніх факторів (погодні умови);
3. Стійкість до ультрафіолетового випромінювання.

Вибір барвника в залежності від матеріалу оздоблюваного

Важливо знати, що кожна фарба, призначена для фасаду будівлі, розробляється під конкретні матеріали. Тому, вибирати фарбу необхідно в залежності від матеріалу, який буде забарвлюватися.

Наприклад, якщо фасад будівлі цегляний, то рекомендується використовувати барвники на акриловій, цементної або силіконовій основі.

Фарбування фасаду для дерев'яних будинків повинна проводитися фарбою з хорошою гідроізоляцією, а також можливістю протистояння горючості. Найчастіше для фарбування дерев'яних фасадів використовують фарби на силікатною, силіконовою акриловій основі.

У тому випадку, якщо мова йде про обштукатуреному фасаді, то намагайтеся необхідно відштовхуватися від характеристик фінішного покриття. Наприклад, якщо фінішна обробка була проведена матеріалом на цементній основі, то доцільно на такій же основі використовувати і фарбу. Теж саме стосується і вапняних штукатурок. Акрилова фарба підійде для фарбування фінішного покриття, яке містить у собі смоли.

В ув'язненні кілька слів варто сказати про основні типи барвників для фасаду будинку. Найкращими вважаються фарби на акриловій і поліакриловій основі, оскільки вони володіють відмінними експлуатаційними якостями, проте вартість їх висока.

Для того щоб захистити фасад від вологи використовуйте бутадіенстірольние фарби. Однак мінус такої фарби в тому, що вона швидко вигорає на сонці.

Високою паропроникністю облают фарби, силікатні фарби на основі рідкого скла.