Закладення щілин монтажною піною Для закладення зазорів шириною від 1 до 8 см найчастіше застосовується спеціальна монтажна піна.

Технологія закладення

Вона проста у використанні і недорога в ціні, однак для правильного забивання щілин необхідно дотримуватися наступну технологію.

 • Для забивання щілин з допомогою піни знадобиться власне піна, розчинники, губку, ніж і воду.
 • Перед тим, як розпорошити піну в щілини, потрібно ретельно підготувати поверхню. Для цього щілини очищаються від пилу і будівельного сміття і змащуються водою. Варто також пам'ятати, що монтажна піна добре тримається на бетонному і дерев'яному покриттях, але не сідає на поліетилен і силікон. Для того, щоб піна села на ці покриття, потрібно обробити їх ацетоном.
 • Підготовка монтажної піни починається з ретельного струшування флакона. Далі з флакона з піною знімається ковпачок і на його місце нагвинчує патрубок.
 • При роботи з монтажною піною балончик слід тримати догори дном. Тільки в такому положенні компоненти піни в балончику змішуються якісно. Щілина необхідно закладати рівномірно однаковою кількістю піни на всіх ділянках. Слід зауважити, що обсяг піни у щілини не повинен перевищувати дві третини глибини зазору, так як після затвердіння піни її обсяги зростуть. Саме з цієї причини перед розпиленням піни потрібно встановити розпірки віконні і дверні косяки блоки. Це робиться з метою того, щоб не допустити деформації конструкції.
 • Закладення щілин монтажною піною
  Закладення щілин монтажною піною

 • Зазвичай піна твердне протягом 5-24 годин. Після її затвердіння надлишки обрізають ножем. У тому випадку, якщо робота проводиться з перервами, то патрубок промивається розчинником-водою кожен раз після закінчення робіт.
 • Що потрібно знати

  Закладення щілин монтажною піною
  Корисно знати, що щілини найкраще закладати піною в теплу пору року при температурі в приміщенні від 5°С до 30°С при вологості повітря 60% – 80%.

  Монтажна піна не виносить ультрафіолетових випромінювань, тому необхідно берегти її від попадання прямих сонячних променів. Для цього після закладення щілин піна затирається шпаклівкою або ж закривається спеціальним сайдингом.

  Робота з заделыванию щілин з допомогою піни проводиться в рукавичках і окулярах, так як піна є активною речовиною, а флакон знаходиться під великим тиском (як правило, в одному невеликому флаконі може міститися до 60 літрів монтажної піни).